Podróż wędrowca do świtu

Dla kilku harcerzy z naszego hufca ostatnie 3 miesiące były dość pracowite. W dniach 16-18.01, 12-14.02 oraz 04-06.03 odbył się kurs przewodnikowski organizowany przez MZKK Kalami. Podczas drugiego zjazdu trwały również warsztaty przybocznych, na których Środa także zawitała.

 PWDŚ1

Początki bywają trudne -jednak nie wśród harcerzy! Pierwszy zjazd w Cielczy i spotkanie osób z hufców Jarocin i Krotoszyn nie sprawił nikomu problemu, a każdy z szóstki naszych kursantów doskonale odnalazł się w swoim zastępie już od pierwszych dni. Przez wszystkie dni spędzone na kursie mieli styczność z pracą w małych grupach, formami i sposobami prowadzenia zbiórek, rozwiązywaniem rozmaitych problemów stale pojawiających się na drodze przyszłych instruktorów, a także wszelkimi formalnościami i obowiązkami ich czekającymi. Wszystkie zajęcia, choć często wyczerpujące, sprawiały wszystkim przyjemność i stawiały duże możliwości rozwoju. Z każdym dniem każdy był coraz bogatszy w wiedzę, którą mógł wykorzystać w swoim środowisku między poszczególnymi zjazdami.

 PWDŚ2

Teraz ukończeniem kursu przewodnikowskiego może się pochwalić dh Joanna Szymczak, dh Julita Prusak, dh Jagoda Kujawa, dh Maria Torzyńska, dh Stanisław Matuszewski i dh Kacper Gaca. Z kolei kurs przybocznych z pozytywnym rezultatem zakończyli dh Dominika Prządka oraz dh Wiktor Musiołowski.

 PWDŚ3

Naszym harcerzom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego kształcenia :)

Komentowanie zamknięte.