zZlot w Jarocinie

W dniach 8-10 kwietnia 4. GZ „Polne Kwiatki” uczestniczyła w Zlocie Zuchów Wielkopolskich organizowanym przez Hufiec ZHP Jarocin oraz Referat Zuchowy Chorągwi Wielkopolskiej. Tegoroczny Zlot przebiegał w tematyce rockowej.

Zuchy udały się do Jarocina pociągiem. Po przyjeździe Gromada odwiedziła Spichlerz Polskiego Rocka, w którym opowiedziano im o początkach tej muzyki. W piątek odbyły się też ciekawe zajęcia integracyjne oraz seans filmowy. Zuchy obejrzały bajkę „W głowie się nie mieści”.

Sobota była dniem pełnym przygód. Zaczęło się od gry po Jarocinie. Zuchy wykonywały różne zadania: muzyczne, aktorskie, a także zwiady i zadania na spostrzegawczość. Po grze i obiedzie miał miejsce „Festiwal Dobrej Zabawy”, który podzielono na 3 strefy: logiczną, ruchową i manualną. W każdej strefie zuchy miały okazję skorzystać z kilkunastu dostępnych stanowisk. Tak więc w strefie logicznej były to liczne łamigłówki, w ruchowej np. trampoliny, dmuchańce i szczudła, a w manualnej np. malowanie i wykonywanie ozdób różnymi technikami. Następnie zuchy wzięły udział w koncercie zespołu „Dzieciuff Squad”, na którym świetnie się bawiły. Tego dnia odbyła się jeszcze zuchowa msza święta i świecznisko.

Zlot[1]

Niedziela była czasem na apel końcowy, pakowanie i pożegnanie z Jarocinem. zZlot 2016 sprawił „Polnym Kwiatkom” niezwykłą frajdę. Zuchy wróciły do domów ogromnie zadowolone, a kadra pod niezwykłym wrażeniem organizacji Zlotu.

Zlot_2[1]

Warto wspomnieć, że 4. GZ z Zaniemyśla wygrała w dwóch zZlotowych konkursach! „Polne Kwiatki” zwyciężyły w zadaniu przedzlotowym w kategorii „Piosenka rockowa na zuchowo”, śpiewając na melodię „Kadryla” piosenkę „Lubię to!” zespołu Indios Bravos, a także wygrała „Festiwal Dobrej Zabawy”, osiągając największą ilość zdobytych punktów! BRAWO ZUCHY!

pwd. Ewa Nowicka

Komentowanie zamknięte.