KSW

Pod magicznym skrótem KSW kryje się Kapituła Stopni Wędrowniczych. Jeśli więc jesteś w wieku wędrowniczym (16-21) jest to miejsce dla Ciebie.
Podczas posiedzenia Kapituły możesz wypić herbatę, porozmawiać o swoim rozwoju oraz otworzyć lub zamknąć próbę na naramiennik wędrowniczy oraz stopnie: HO i HR.  Jeśli chcesz umówić się na posiedzenie Kapituły, masz problem z ułożeniem odpowiednich zadań lub masz jakiekolwiek pytania dotyczące metodyki wędrowniczej, członkowie KSW służą radą i pomocą. Skontaktuj się z druhną Moniką Buchwald lub napisz maila pod adres: kswsrodawlkp@gmail.com

„Być wędrownikiem to niemała sztuka, a dostępna tylko dla tych, którzy posiadają prawdziwie harcerską postawę. Wędrownikowi nie wystarcza znajomość miejsca zamieszkania, wędrownika ciekawi świat, wędrownik, patrząc w swą przyszłość, pragnie odnaleźć własną ścieżkę. Wędrowanie to znacznie więcej niż przemierzanie kilometrów czy wytrwałość fizyczna. To sztuka wchłaniania życia, które nas otacza, to oczy i uszy otwarte, to tajemnica współodczuwania przyrody i człowieka. Wędrówką nie będzie przyspieszony tupot nóg, nadmiar krzykliwego humoru, lecz właśnie cisza wśród ciszy lasu, skupienie wobec wschodów czy zachodów słońca. To wyczucie wędrownik łatwo odszuka w sobie.”

Poniżej znajdziesz potrzebne do otwarcia prób dokumenty oraz regulamin KSW, z którego dowiesz się więcej o działaniu Kapituły :