3 WDH „Czarne Pantery”

3 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska

„Czarne Pantery”

z Zaniemyśla

Troszkę o historii…
Naszym założycielem był Dh. Zbigniew Mako, który utworzył naszą drużynę 23 lata temu.
Kolejnymi drużynowymi byli:
Druhna Liliana Adamczak, Druhna Ewa Cukrowska, Druhna Agnieszka Dudzic oraz Druh Łukasz Stempin. Obecnie funkcję drużynowej pełni Druhna Ada Jądrzak.

O Nas
Obecnie działamy w 4 zastępach dobranych wiekowo. Druhnie Adzie w prowadzeniu zbiórek pomagają zastępowi – harcerze z zastępów starszoharcerskich. Każdy zastęp ma własną nazwę, symbol a także wybraną przez siebie piosenkę. Zbiórki zastępów zaczynają się w obrzędowy sposób. Harcerze układają puzzle , z których powstaje symbol ich zastępu mówiąc przy tym co miłego wydarzyło się w ciągu minionego tygodnia. Harcerze starsi swoje zbiórki rozpoczynają wymyślonym przez siebie obrzędem – ciemność, świeczki i „Wieczorne śpiewogranie”. Każdy z nas na swoim mundurze nosi czarne barwy związane z nazwą drużyny a na swoim prawym ramieniu plakietkę:

Plakietka 3WDH

Zbiórki drużyny odbywają się raz na miesiąc. W harcówce pojawia się w tedy 36 harcerzy i harcerzy starszych.
Oprócz zbiórek, na których poznajemy tajniki harcerskiego życia, uczymy się rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a także poznajemy znaczenie słów takich jak autorytet czy empatia, spotykamy się na różnego rodzaju akcjach na rzecz środowiska lokalnego.

Bieg z flagą 3WDH

Bieg z Flagą z okazji Dnia Flagi
Biwak 2-3 maja 2015

Począwszy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poprzez pomoc w licznych kwestach pod kościołami naszej Parafii, udziału w gminnych obchodach uroczystości państwowych i kościelnych wielu innych, a na przekazywaniu Betlejemskiego Światełka kończąc. W tym roku nasza drużyna brała również udział w akcji Szlachetna Paczka, przygotowując prezent dla mamy wychowującej samotnie dwójkę dzieci.

W naszym roku harcerskiej pracy nie może zabraknąć biwaków, wyjazdów, wycieczek i obozu w Pogorzelicy.
Każdy wyjazd jest dla nas okazją uczenia się samodzielności i zaradności a także zdobycia mnóstwa wspomnieć i przeżycia wielu przygód. Każdy rok harcerski staramy się rozpocząć wycieczką drużyny a podsumować biwakiem, który zazwyczaj odbywał się w Młodzikówku pod namiotami.

Biwak w Młodzikówku 3WDH

Biwak w Młodzikówku 2015
Fot. Mateusz Patecki

Dowiedz się więcej!
Zapraszamy do odwiedzenia naszego fanpage na facebooku! :)

Fanpage „Czarnych panter”